Головна Консультації

Список всіх товарів


Розширений пошук
Консультації лікаря-терапевта - Вікторії Зубицької
СУДИННІ ПАТОЛОГІЇ PDF Друк e-mail
Понеділок, 25 листопада 2013, 12:43

Коли у мого 47-річного чоловіка раптово заболіли ноги, він знехотя пошкутильгав у поліклініку. Старенький лікар усе допитувався, чи палить чоловік, чи не зловживає спиртним? "Я не тільки не палю, ай до чарки байдужий — про це всі знають. А от пиво люблю — серед ночі розбуди, то вип'ю". Лікар ретельно його оглянув і мовив: "У вас, вочевидь, облітеруючий ендатеріїт, певне, й бляшки вам докучають, друже. Необхідне серйозне обстеження й лікування".

Хочу, щоб шановні Зубицькі розповіли про діагностовану хворобу, про природу тих загадкових бляшок, що не дають спокійно жити, і чи є від них помічні ліки?

Валентина УСИК

 Чугуїв Харківської області

Консультує, радить лікар-терапевт, лікар УЗД ВІКТОРІЯ ЗУБИЦЬКА

За офіційними даними, в Україні захворювання серцево-судинної системи посідають перше місце в структурі смертності населення. Найчастіше причиною розвитку таких недуг є атеросклеротичне ураження судин, коли артерії закупорюються, так званими, атеросклеротичними бляшками. Поступово збільшуючись у розмірах та кількості, вони звужують просвіт судин (артерій), порушуючи кровообіг і кровопостачання органів. Це й спричиняє різні захворювання серцево-судинної системи, серед яких: ішемічна хвороба серця, стенокардія, інфаркт міокарда, порушення мозкового кровообігу, інсульт тощо. Найчастіше атеросклеротичні бляшки розвиваються в судинах, пов'язаних із мозком та серцем.

Порушується кровообіг, особливо в нижніх кінцівках, коли в судинах розростається сполучна тканина при, так званому, облітеруючому ендартеріїті. Хвороба може поширюватися на інші органи, зокрема, серце й печінку.

При ураженні судин мозку знижується розумова працездатність, слабшає пам'ять, з'являється шум у голові, запаморочення, погіршується сон, підвищується роздратованість, плаксивість.

При ураженні серця турбує біль за грудиною при фізичному навантаженні (навіть при ходьбі), задуха, відчуття нестачі повітря тощо.

При облітеруючому ендартеріїті нижніх кінцівок вони сіпаються, холонуть, хворий швидко стомлюється, при ходьбі виникає біль. Він може бути різної інтенсивності й навіть у стані спокою, коли людина, скажімо, хоче заснути, але через напади болю — не може.

Характерним є біль у м'язах гомілки під час ходьби — циклічна кульгавість. Вона спочатку нечасто дає про себе знати, зате, коли недуга прогре­сує, біль стає дедалі дошкульним. На уражених кінцівках помітні блідість шкіри, бува, із синюшним відтінком, збіднення волосяного покриву, ламкість нігтів. Згодом з'являються трофічні зміни — виразки, гангрена пальців. Ослаблення або відсутність пульсу при пульпації магістральних, тобто головних артерій, свідчить про пору­шення прохідності судин.

Що ж таке атеросклеротичні бляшки, яка їхня природа? Це утворення, що являє собою суміш холестерину (більшою мірою) та кальцію. Зазвичай ці утворення виникають внаслідок розвитку гіперліпідемії,- тобто надлишку холестерину й тригліцеридів крові. Перед тим як розпочати лікування, я прошу пацієнтів перевірити ліпідограму. І ось чому. Більша частина холестерину, що необхідна організму, пересувається у "зв'язці" з особливими видами білків-переносників. Ці "зв'язки" (холестерин і білок) називають ліпопротеїдами. Вирізняють їх два типи. Ліпопротеїд низької щільності називають "поганим" холестерином, бо саме ці часточки несуть холестерин до судинної стінки й сприяють формуванню атеросклеротичних бляшок. А ліпопротеїди високої щільності, навпаки, сприяють виведенню холестерину й попереджають розвиток атеросклерозу. Тож для ефектного лікування ці дослідження мають величезне значення.

Які ж фактори ризику, що сприяють формуванню та прогресуванню цієї небезпечної хвороби? Це, насамперед, паління та зловживання алкоголем (в тім числі пивом), ожиріння, малорухливий спосіб життя, цукровий діабет, стреси, високий артеріальний тиск, а також спадкова схильність і вік понад 60 років.

Підвищений рівень загального холестерину можна виявити майже в кожного четвертого українця працездатного віку. Тому раджу: за наявності хоча б двох факторів ризику із наведених вище, слід негайно звертатися до лікарів. При підвищеному рівні холестерину в крові необхідно, по-перше, нормалізувати вагу тіла. По-друге, перейти на дієтичне харчування, порадившись із лікарем. По-третє, підтримувати регулярну фізичну активність. А головне — слід негайно кинути курити й зловживати алкоголем, пивом зокрема.

В авторській фітотерапії Зубицьких є лікарський засіб для зниження рівня холестерину в крові — Антисклерин. Він поліпшує еластичність судин, збільшує реґіональний (мозковий) кро-вотік, зменшує ризик розвитку тромбозу малих судин, відвертає ішемічні атаки тощо. Внаслідок усунення порушень мозкового й периферійного кровообігу зникає головний біль, запаморочення, відновлюється розумова працездатність.

Лікування облітеруючого ендартеріїту проводять комплексно, й залежить воно від багатьох факторів, скажімо — від локалізації ураження та ступеня ішемії кінцівки. На початкових стадіях порушення кровообігу показане консервативне лікування, що здійснюють двічі-тричі на рік по 1-2 місяці.

Помічним також буде наш препарат із натуральної сировини Облітерон — поліпшує периферійний артеріальний та венозний кровообіг, справляє судиннорозширювальну дію, сприяє насиченню судин киснем. Ефективним судиннорозширювальним лікарським засобом є також Спазмоцеран.

Аби будь-яка хвороба не "задавнилася", не зволікайте з її лікуванням — і позитивний результат не забариться. БЕРЕЖІТЬ СЕБЕ!

Журнал «Жінка» листопад 2012

 

Останнє оновлення на Середа, 12 лютого 2014, 10:38
 
ПІДСТУПНИЙ, ПРОГРЕСУЮЧИЙ PDF Друк e-mail
Понеділок, 25 листопада 2013, 12:35

Хоча дехто й притримується скептичної думки: мовляв, не треба аж надто дослухатися до лікарів, а я переконалася — треба! Заболіли якось у мене пальці — спочатку на одній руці, потім — на другій. Знала чимало рецептів із народної медицини, тож лікувалася вдома компресами, розтиранням, примочками. На деякий час біль стишувавсь. А потім починалося все спочатку. Син наполіг-таки на консультації лікаря й привіз його додому. І що я почула? "У вас тяжка недуга, поставтеся до цього серйозно..." Прокидаюся наступного дня вранці — о, диво! Руки не болять. Сприйняла це за подарунок долі — адже було це напередодні Нового року. Якийсь час біль не турбував мене. А потім ураз поновився, став нестерпним. У другий свій візит лікар засвідчив: у мене ревматоїдний артрит, до інвалідності один крок. Прикро, що вчасно не повірила спеціалісту, не кинулася лікуватись. А тепер?.. Потрібна сила-силенна ліків і кошти на них. Що про цю недугу скажуть шановні Зубицькі?

Алла БУГЕРА

 Запорізька область.

 

Консультує, радить лікар-терапевт, лікар УЗД Вікторія ЗУБИЦЬКА

Ревматоїдний артрит (РА) — хронічне системне аутоімунне захворювання сполучної тканини, що переважно уражає периферичні суглоби з розвитком у них невідновних змін та утворенням анкілозів, як кажуть у народі, "покручених суглобів". Статистика красномовна: від загальної кількості недуг, що пов'язані із суглобами, 10% припадає на РА. Жінки хворіють значно частіше за чоловіків (у співвідношенні 3:1). Хворі відчувають постійні болі в суглобах, що згодом призво­дить до порушення їхніх функцій, а отже, до зниження якості життя й ранньої інвалідності. Майже 50% уражених РА стають інвалідами впро­довж перших п'яти років хвороби, а 10% — перших двох років. Тривалість життя також зменшується через супутні захворювання (інфекційні недуги, ураження серцево-судинної системи, нирок, легень тощо), розвиток яких пов'язують із прогресуванням запального процесу.

Досі причини розвитку РА остаточно не з'ясовані. Вважають, що запускає механізм ревматоїдного артриту вірусна інфекція. Існує й генетична (спадкова) схильність до цієї хвороби.

При РА виникає порушення імунітету, тобто хвороба має здатність прогресувати. На початку захворювання пацієнтів турбують болі в дрібних суглобах кісток кистей і стоп — найінтенсивніші у вранішні часи, а ввечері зменшуються. Іноді формуванню артритів передують болі у м'язах, а також набряки над суглобами.

Рання симптоматика при РА може зникати, тобто виникає ремісія. Хворого це заспокоює, він до лікаря не звертається. Та через певний час недуга повертається — з ураженням великої кількості суглобів, болі сильнішають, а це потребує застосування сильнодіючих препаратів.

Типовим для РА є симетричне ураження суглобів, коли на початку захворювання біль виникає лише при рухах. Згодом він турбує і в стані спокою, при цьому з'являється припухлість, почервоніння шкіри біля уражених суглобів, скутість рухів. Як наслідок — порушення функції сугло­бів. Іноді в патологічний процес "включаються" сухожилля, суглобні сумки, м'язи. Настає атрофія, тобто зникнення м'язів на тильній поверхні кистей рук.

Основним із симптомів ревматоїдного артриту є вранішня скутість у суглобах, що триває більше 30 хвилин. Запалення в суглобах призводить до погіршення їх рухливості й до розвитку деформацій. Спостерігається відхилення пальців кистей в бік ліктьової кістки (так званий "плавник моржа"), характерні деформації по типу "лебедина шия", "павукоподібна кисть", Х-подібна деформація колінних суглобів. Унаслідок змін у суглобах хворі вже не можуть, наприклад, піднімати чайник, тримати чашку, відкривати двері ключем, самостійно одягатися. Крім того, на сухожиллях можуть формуватися ревматоїдні вузли, спричиняючи сильні болі при згинанні пальців.

РА має системний характер ураження. Вже з перших тижнів недуги у хворих спостерігається зниження ваги, стан прогресуючого виснаження організму, підвищується температура, при цьому дошкуляє тахікардія й лабільність пульсу. Уражається також шкіра, що супроводжується запаленням стінок дрібних кровоносних судин. При цьому набряки лімфовузлів діагностують у 40-60% пацієнтів. При пальпації черевної порожнини лікар виявляє збільшення селезінки. У 50% пацієнтів виникає залізно-дефіцитна анемія з усіма наслідками — з'являється ламкість нігтів, випадіння волосся, сухість шкіри. При ураженні легень може розвинутися плеврит. А якщо постраждала серцево-судинна система, то загрожує запалення серцевого м'яза — міокардит, запалення в ділянці аорти — аортит.

При ураженні нирок у деяких випадках виникає так званий "нефротичний синдром", коли з'являються набряки, артеріальна гіпертензія, білок в сечі, підвищується вміст холестерину. Це ж призводить до хронічної нервової недостатності. А відтак — до ураження периферичних нервів. РА часто провокує ендокринні порушення у щитовидній залозі.

Ревматоїдний артрит потребує комплексного лікування. В офіційній медицині застосовують протизапальну терапію — знеболюючу й базисну, тобто ту, що впливає на механізми розвитку хвороби.

У нашій авторській фітотерапії є ціла низка помічних, ефективних лікарських засобів у боротьбі з РА. Наприклад, препарат Артритан корегує імунний дисбаланс, а завдяки підсиленню відтоку лімфи сприяє усуненню набрякового синдрому, уповільнює темпи деструкції тканини суглобів. Для "розсмоктування" запалення, для зняття температури застосовують Протиопікову рідину, а при деструктивних змінах у суглобах помічною буде мазь Санартрит.

Важливим є лікування й побічних уражень, що виникають на фоні ревматоїдного артриту. Скажімо, при ураженні дрібних капілярів судинної стінки рекомендуємо Васкулін, при збільшенні лімфатичних вузлів — ЛГТ. При симптомах анемії — Жива кров. На збільшену селезінку позити­вно вплине Лейосан, на зміни в леге­нях — Пультизан. Якщо виявлено білок у сечі, необхідний Гломерулін, а якщо з'явилася кров — Геморан. При підвищенні тиску на фоні проблем із нирками рекомендуємо Гіперсан, Асцилін. Страждає периферична нервова система? Допоможе Невритан.

Отже, ревматоїдний артрит дуже складне й, на жаль, прогресуюче захворювання, тому не зволікайте зі своєчасним його лікуванням.

ЗДОРОВ'Я Й БЛАГОПОЛУЧЧЯ ВАМ, ДОРОГІ ЧИТАЧІ!

Журнал «Жінка» вересень 2012

 

Останнє оновлення на Неділя, 10 січня 2016, 15:47
 
<< Початок < Попередня 1 2 3 Наступна > Кінець >>

Сторінка 1 з 3