Головна Консультації

Список всіх товарів


Розширений пошук
Консультації лікаря-терапевта - Вікторії Зубицької
ПАТОЛОГІЯ ЩИТОПОДІБНОЇ ЗАЛОЗИ PDF Друк e-mail
Понеділок, 25 листопада 2013, 12:30

Я — студент, вчуся непогано, але, відверто кажучи, хотів би краще, та сил не вистачає. Лікарі кажуть, що дає про себе знати моя "слабка" щита подібна залоза. Між іншим, у нашій групі — не я один такий... Серед студентства ця недуга "популярна". Її діагностують також у багатьох школярів і навіть у вихованців дитсадків нашого міста. Цікавості заради ми з однокурсниками порівнювали наші діагнози — і в кожного вони різні, хоча слабуємо на ту ж саму щитівку. Чому так? За питати хочу про це фахівців Зубицьких. Прочитав про них у вашому журналі, який принесла додому сестра.

Артем СІРОБАБА

 Кривий Ріг Дніпропетровської області.

Консультує, радить лікар-терапевт, лікар УЗД ВІКТОРІЯ ЗУБИЦЬКА

Останнім часом зросла кількість лю­дей різного віку із захворюванням щитоподібної залози (ЩПЗ). Це характе­рно для всіх регіонів України. Особливо у західних і навіть центральних областях бракує йоду, що спричиняє тя­жкі недуги. У промислових центрах сходу складніша екологічна ситуація через велику кількість шкідливих про­мислових викидів. Тож організм кож­ної людини по-своєму реагує на забрудненість довкілля.

Захворювання ЩПЗ характеризується різноманітністю форм і проявів: є дифузний зоб, його вузлові форми гіпотеріоз, тиреотоксикоз, підгострий тиреоїдит тощо.

Що таке дифузний зоб? (інша назва — ендемічний, спорадичний). Це нетоксичне дифузне збільшення ЩПЗ. Захворювання супроводжується слабкістю, підвищеною втомлюваністю, болями в ділянці серця, пульсуючим головним болем. Часто виникає відчуття тиску в ділянці шиї, особливо в лежачому положенні, утруднюється дихання, порушується ковтання. При цьому

ЩПЗ збільшується рівномірно — без локальних ущільнень. Але внаслідок стискання близько розташованих нервових закінчень і судин відбуваються ускладнення. Одне з них — так званий гіпотеріоз, що негативно впливає на вміст гормонів та на якість сироватки крові. У 90% хворих гіпотеріоз є первинним. Перші симптоми недуги: безсилля, сонливість, зниження температури тіла, послаблення пам'яті, сухість шкіри, ламкість волосся, низький хриплуватий голос, а також — закрепи, розлад менструального циклу, крапельний синдром, болі в суглобах.

Авторська фітотерапія Зубицьких рекомендує комплекс лікування гіпотеріозу при дифузному зобі. До таких препаратів належить Мікседема, що нормалізує рівень гормонів. Якщо зоб стискає трахею, судинні пучки й нервові закінчення, помічним є лікарський засіб Асцилін. При розладах менструального циклу, посилених кровотечах — Геморан. Біль у суглобах усуває Артритан. А для нормалізації діяльності нервової системи — Інтелят-рин. Серед хворих на ЩПЗ значна їх кількість страждає на вузлові чи багатовузлові форми зобу. Це збірне клінічне поняття, що свідчить про наявність у ЩПЗ вогнищевих явищ гете­рогенної (неоднорідної) морфологічної структури.

Але й з цією недугою можна боротись. Якщо приймати такі лікарські засоби, як Асцилін та Болиголов, то помітно зменшуються набряки й утворені вузли.

Серйозну загрозу для здоров'я ста­новить синдром тиреотоксикозу — стан, зумовлений підвищеним вмістом тиреоїдних гормонів у крові. Це буває при дифузному токсичному зобі, багатовузловому токсичному зобі, а також при токсичній аденомі. На перший план виступають симпто­ми порушення функцій нервової, тра­вної систем, офтальмологічні відхилення. У хворого спостерігається серцебиття , пітливість, втрата маси тіла, випинання очних яблук, а також підвищена дратівливість і плаксивість. Звісно, насамперед, хворого непоко­ять серцево-судинні розлади. Тож такі пацієнти потребують комплексного лікування. Наприклад, при тиреотоксикозі помічним буде лікарський засіб Струмозан. Для зменшення нападів тахікардії — Екстрасистолан, Коритмік. При очних симптомах — Окулярцис. Для "втихомирення" нервової системи — Левабро, Інтелятрин, Данімир, Невритан.

Назву також ще одну, досить важку, патологію — аутоімунний тиреоїдит. Виникає тоді, коли в організмі утворюються антитіла, що знищують нормально функціонуючі фолікули ЩПЗ. Для зменшення кількості антитіл рекомендуємо приймати препарат Імод.

В авторській фітотерапії Зубицьких є широкий спектр лікувальних засобів при будь-яких патологіях ЩПЗ. До речі, для запобігання хвороби — також. Застосовуючи ефективні препарати, невдовзі буде помітною позитивна динаміка в боротьбі з недугою.

Будьте уважні до себе! Хворобі легше запобігти, ніж потім лікувати. Здоров'я вам і несхитної віри у видужання!

Журнал «Жінка» серпень 2012

 

Останнє оновлення на Середа, 12 лютого 2014, 10:47
 
СТЕНОКАРДІЯ: НЕ ЗВОЛІКАЙТЕ З ЇЇ ЛІКУВАННЯМ PDF Друк e-mail
Понеділок, 25 листопада 2013, 12:24

 

Мені сорок сім років, вважала себе відносно здоровою, серйозних недуг не мала. Зокрема, ніколи не скаржилася на серце. Навіть на грип останніми роками не хворіла, що, як правило, дає ускладнення. А цієї зими дуже перемерзла, стоячи на платформі в очікуванні електрички. Вдома відігрілася, все ніби благополучно минулось. Але саме відтоді відчула дискомфорт у ділянці серця. Звернулася до лікарів, а вони сказали: "стенокардія ", рекомендували невідкладне лікування в стаціонарі, а якщо знехтую цим — лякають інфарктом. Чи можливо, щоб на рівному місці, як мовиться, виникло таке захворювання? Хотілося б знати думку щодо цього фахівців Зубицьких.

Оксана ПОРОХНЮК

 Волинська область

Консультує, радить лікар-терапевт, лікар УЗД Вікторія ЗУБИЦЬКА

В Україні з діагнозом стенокардія живе приблизно три мільйони осіб, половина з них — люди працездатного віку. Хвороба характеризується нападами різкого стискаючого болю за грудиною тривалістю від кількох секунд до 20-30 хвилин. її спричиняє, як правило, звуження коронарних артерій внаслідок їх атеросклерозу. От і виникає невідповідність між потребою серцевого м'яза в кисні, живильних речови­нах та зниженою можливістю постачання їх через звужену артерію. Загострюється стенокардія після фізичних навантажень, психоемоційних перенапружень, при переохолодженні й навіть без видимих причин.

Розрізняють стабільну й нестабільну стенокардію, що може, на жаль, призвести до інфаркта міокарда. Тому пацієнти з уперше виявленою стенокардією потребують госпіталізації для спостереження та лікування в умовах стаціонару.

Напади хвороби одні пацієнти сприймають як дискомфорт, інші — відчувають, як болить, стискає, ніби пече, давить за грудиною. А дехто пов'язує цей біль із печією в шлунку. Тому необхідно відрізняти болі при стенокардії й гастроентерологічних захворюваннях. Для стенокардії характерна іррадіація, тобто поширення болю в ліве плече, ліву руку. Може віддавати й у праву половину плечового пояса, в шию, нерідко — в нижню щелепу, між лопатки. Відомо: після прийому пігулки нітрогліцерину напади стенокардії зникають. Але ж недуга потребує серйозного лікування.

При стабільній стенокардії — це, по-перше, поліпшення прогнозу життя, попередження розвитку інфаркта міокарда, а, по-друге, підвищення якості життя за рахунок зменшення частоти й інтенсивності нападів стенокардії.

Модифікація способу життя передбачає: відмову від куріння, дієтичний режим, регулярні помірні фізичні навантаження, нормалізацію маси тіла. Ці заходи позитивно впливають на перебіг хвороби та її прогноз.

Куріння підвищує ризик розвитку ішемічної хвороби серця й понад двох десятків інших захворювань. Хочу наголосити, що безпечних способів використання тютюну не існує: куріння сигарет, сигар, трубок, нюхальний тютюн погіршують стан здоров'я курця. Значний нега­тивний вплив справляє й пасивне куріння. У чоловіків-курців стенокардія виникає вдвічі частіше. Куріння підвищує ризик "коронарної" смерті, особливо у молодому віці. У жінок-курців ще більший ризик серцево-судинних захворювань. А уявіть, відмова від куріння щонайменше на 65% знижує частоту розвитку першого інфаркта міокарда й на 30% — повторного.

Дієта — важлива складова в лікуванні хворих на стенокардію. Раціональною при ішемічній хворобі серця є середземноморська дієта, основу якої складають свіжі овочі, фрукти, бобові, цільнозернові продукти, морська риба жирних сортів. А частка жирів у добовому раціоні не повинна перевищувати 35г, з них — тваринних, тобто насичених жирів, — не більше 7г. Треба вживати оливкову, соєву, рапсову олії.

Продукти рослинного походження містять харчові волокна, що мають здатність зв'язувати й виводити з організму холестерин. Крім того, вони підтримують нормальну моторику шлунково-кишкового тракту. Високий вміст волокон мають цільнозернові сорти хліба, крупи, вівсяні та ячмінні висівки, також свіжі фрукти (яблука, апельсини), а також овочі.

Помірно вживайте харчову сіль — до 5 г на добу. Готуйте їжу зі свіжих або свіжозаморожених несолоних продуктів. Придбані готові страви у супермаркетах можуть містити над­лишок солі, цукру, трансжирів. Алкоголь доречно зменшити до 10-20 г на добу для жінок і 20-30 г — для чоловіків.

Авторська фітотерапія Зубицьких рекомендує для профілактики й лікування стенокардії та ішемічної хвороби серця антиангінальний рослинний препарат СТЕНОКАРДИН. Він зменшує частоту та інтенсивність серцевих нападів, попереджає й знімає напади стенокардії, поліпшує роботу міокарда, виявляє легку антиаритмічну, болезаспокійливу дію. Збільшує скорочення серцевого м'яза при хронічній серцевій недостатності, підвищує його активність, поліпшує кисневий баланс міокарда й водночас поліпшує в'язкість крові. СТЕНОКАРДИН виявляє спазмолітичну дію на коронарний кровоток, не пригнічує провідності і автоматизму міокарда. А лікарський засіб ВЕРЕСКОВИЙ МЕД нормалізує метаболічні процеси в серці.

Якщо напад стенокардії спровоковано нервовим перенапруженням, є широкий спектр лікарських засобів заспокійливої дії. Це ДАНІ-МИР, ЛЕВАБРО, ІНТЕЛЯТРИН, СПАЗМОЦЕРАН, що не викликають звикання. При ішемічній хворобі серця помічними є АНТИСКЛЕРИН, ТРОМБАНГІН.

Кардіологічні захворювання — це дуже серйозно. Однак болі в ділянці серця можуть бути спровоко­вані також іншими недугами. Скажімо, хворобою хребта, легенів, запаленням лімфовузлів не лише на шиї, а й біля легень, бронхів. Не­безпечні для серця й гострі порушення мозкового кровообігу, ендокринні недуги, цукровий діабет. У жінок зміни в роботі серця настають під час клімактеричного періоду, в чоловіків — після видалення аденоми. У нашій аптеці є спеціальні препарати рослинного походження, що знімають екстрасистоли, мерехтливу аритмію та інші порушення ритму серця.

Та найкраще — не хворіти. Бережіть себе! Запобігайте хворобам!

Журнал «Жінка» липень 2012

Останнє оновлення на Середа, 12 лютого 2014, 10:59
 
<< Початок < Попередня 1 2 3 Наступна > Кінець >>

Сторінка 2 з 3